Sprawdzone Preparaty na Wypadające Włosy

Sprawdzone Preparaty na Wypadające Włosy

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Domowe sposoby na porost włosów

Włos to taka struktura naszego ciała, która w dużej mierze jest martwa. Żywą częścią włosa jest cebulka, która dba o wzrost i jakość naszych włosów. Kiedy cebulka jest chora, włos wygląda nienajlepiej. Dlatego wiele szamponów i balsamów, a także odżywek ma w sobie substancje, które oddziałują na żywą część włosa, czyli cebulkę. Ceramidy odbudowują włos i sprawiają, że jest on lśniący i piękny.

Żywotność włosów

Ale nawet gdybyśmy się nie wiem jak starali, włos i tak wypadnie – bo ma określoną żywotność. W normalnych okolicznościach nie musi nas to martwić, gdyż na miejscu starego wyrasta nowy i cały proces zaczyna się od początku.

Przyczyny wypadania włosów

Dorosły człowiek traci codziennie około 100 włosów. I nie ma w tym niczego przerażającego. Problem pojawia się, gdy tych włosów wypada znacznie więcej, a na ich miejsce nie wyrastają nowe. Może się tak stać z różnych powodów: z osłabienia, choroby, stresu. Niewyjaśnione wypadanie włosów prowadzi do łysienia. Ale i na to czasami znajdzie się jakaś rada. Dlatego tak ważne jest, by dbać o to, żeby na miejscu włosa, który wypadł, jak najszybciej pojawił się nowy.

Są różne sposoby na to, by przyśpieszyć porost włosów. My zajmiemy się tymi, które można wykonać w zaciszu własnego domu.

 

Suplementy

Jednym z takich sposobów jest stosowanie suplementów diety. Suplementy stosuje się doustnie, zazwyczaj w postaci łatwej do połknięcia tabletki. Dzięki swojej formule szybko redukują wypadanie włosów i wspomagają odbudowę cebulek  i porost nowych włosów. Stosowanie suplementów nie powinno przynosić żadnych skutków ubocznych, gdyż zawierają one prawie zawsze naturalne składniki. Dodatkowo zawierają składnik, który blokuje hormon DHT odpowiadający za wypadanie włosów.

Odżywki

Kolejnym sposobem, który wpływa na porost włosów jest stosowanie odpowiednich odżywek. Można je stosować na dzień lub na noc, w zależności od potrzeby. Na rynku dostępne są takie, które należy spłukiwać i te, które trzeba zostawić na włosach do wyschnięcia. Odżywki dostępne są pod postacią  kremów, żeli i sprayów. W tych do stosowania w nocy wspaniałe jest to, że włosy regenerują się wtedy, kiedy ty również wypoczywasz. Rano wystarczy je spłukać i ułożyć włosy w dowolny sposób.

Maski

Bardziej skuteczną metodą jest stosowanie masek. To bardzo mocno skoncentrowane substancje, które można stosować na bardzo zniszczone włosy. Używanie masek przynosi zadziwiająco dobre efekty w sezonie wiosennym, kiedy to włosy są spragnione odżywienia. Cebulki są wtedy dobrze odżywione, więc włosy rosną zdrowe i piękne.

Dieta

Jednym z ważniejszych sposobów wspomagania wzrostu włosów jest dieta. Prawidłowe odżywianie, branie niezbędnych witamin i nawilżanie są ważnymi czynnikami poprawiającymi wygląd i wzrost włosów. Aby włosy rosły i wyglądały pięknie można pokusić się o dodanie do diety produktów wysokobiałkowych, takich jak  orzechy, rośliny strączkowe i nasiona.  Dodatkowo przyjmować produkty bogate w witaminę B. Dla lepszego efektu można również przyjmować ją w postaci tabletek. W okresie jesiennym, kiedy mamy obfitość owoców i warzyw, należy korzystać z tego dobrodziejstwa natury.

ViviComb

Ostatnim elementem, który może znacząco wpłynąć na porost włosów może być używanie grzebienia laserowego ViviComb. Pod wpływem działania czerwonej wiązki lasera ViviComb organizm zwiększa produkcję ATP (adenozynotrifosforan). Prowadzi to do zwiększenia metabolizmu i aktywności komórek. ViviComb zapewnia materiał budulcowy i energię do przekształcania i ożywiania osłabionych mieszków włosowych, co prowadzi do poprawy zdrowia włosów, powstrzymuje ich utratę i stymuluje porost

Warto zadbać o piękno włosów, bo może to również zagwarantować ogólną poprawę nastroju – szczególnie kobietom.

Zobacz ranking najlepszych środków na wypadające włosy